www.teraapia.com/?atopic=1&article=7615

Artiklid / Tervisetoojad   saada sõbrale     prindi   
Elustiil & helid
18.12.2012

 

Tõenäoliselt nõustuvad kõik, et tänapäeva elu võib olla justkui täistuuridel pöörlev karussell – stressirohke ja ebakindla töökoha, järjest kitsamatesse ajaraamidesse pitsitatud inimsuhete, vahetpidamata kõrva ääres olevate mobiiltelefonide ning teineteist taga ajavate ülesannete lõputu virvarr. Kuidas jääda selle kõige juures stressivabaks, magada hästi ning tunda, et elu oma värvikirevuses on väärt märkamist ja nautimist?

Kõigepealt tee väike test ja mõtle:

• Kas sõidad tihti autoga, käed ümber rooli pigistatud ning lõualuud kramplikult koos?
• Kas sul on raske kinos ühes poosis püsida kauem kui paar minutit?
• Kas leiad end teinekord pabertaskurätti tükikesteks rebimas või küüsi närimas?
• Kas vajad unetablette või alkoholi magamajäämiseks ning kas sul on ebameeldiv uinuda selili?

Kui vastasid juba mõnele neist küsimustest „jah“, näitab see tasahilju ligihiilivat stressi. Varakult hoiatussignaale märgates võid enese kaitsmiseks aga palju ära teha. Just stress on see kurjajuur, mis paljude – nii vaimsete kui füüsiliste – haiguste esmaseks tekitajaks ja süvendajaks – seega õigeaegne vasturünnak hoiab sind paljude probleemide eest.

Kuidas stressile vastu astuda? Lühidalt öeldes:

Taga kvaliteetne uni. Kvaliteet on olulisem, kui kvantiteet.

Leia iga päev kasvõi paar minutit aega lõõgastumiseks ja mediteerimiseks.

Lisa igasse päeva vähemalt 30 minutit kehalist aktiivsust.

Söö mitmekesist, värvikirevat ja tervislikku toitu.


Võid mõelda, et lihtne öelda, raske ellu viia. Kindlasti, kuid õigeid tehnikaid ja abilisi kasutades, saad juurde väge ja eesmärgikindlust. Kas oled näiteks proovinud oma elustiili juurutada spetsiaalsete helide abil? Efekt on tõhusam, kui sa arvata julged.
Näiteks Lifestyle-seeria CD-de hulgast leiad muuhulgas nii mediteerimist, sügavat und soodustava, kui stressi peletava muusika, mille helid on maksimaalse efektiivsuse tagamiseks kokku pandud oma ala professionaalide poolt. Lisaks CD-le leiad kaante vahelt veel 12-ne leheküljelise brožüüri täis lihtsalt ellu viidavaid nõuandeid ja soovitusi.


Deep Sleep CD

Selleks, et suudaksid paremini häälestuda, kuuled kõigepealt rahustavat monotoonset häält, mis jagab õpetusi keha lõõgastamiseks. Nõuandeid järgides tunned, kuidas iga kehaosa rahuneb ja hingamine muutub sügavamaks. Unemeditatsioon
lõpeb visualiseerimisega kaunist mererannast, helideks võimsate lainete müha, mis on ühtaegu nii rahustav, monotoonne, kui hüpnotiseeriv. Mõte jääb vaikseks, helid kannavad sind välja ajast ja ruumist, segavatest mõtetest ning pingetest.
Efekt on veelgi tõhusam, kui käid enne uinumist lõõgastava toimega vannis ning asetad magamistuppa bergamoti, lavendli või jasmiini eeterliku õliga täidetud elektrilise õlilambi.Meditation CD


Ära pelga mediteerimist, kuna su keha ei suuda olla painutatud jalgadega nn lootusasendis. See on pigem sümboolne ja üldsegi mitte oluline! Istu hoopis seljatoega toolil, jalad kindlalt maas, selg sirge, käed toetumas põlvedele. Sule silmad, lõõgastu. Muusika puhastab su mõtted ja rahustab meeled. Hinga sügavalt ning tunneta õhku sisenemas ja väljumas. Mõtted hoiab eemal mantra, milleks võib olla lihtsalt lugemine ühest kümneni, sõna „õnn“, „rahu“, „armastus“ vm teine sõna, mis sinus head tunnet tekitab või lausu mõtteis järjepanu Om-Om-Om.. Praktiseeri seda iga päev ja avasta, kuidas rahulolu sinu sisse voolab.De-stress


Lõõgastavad helid kannavad sind paikadesse, mis toovad kujutlustesse helevalged liivarannad, võimsad lained, vaikse tuule ja soojuse. Fokusseeri oma mõtted ja lase end argipäevast välja kanda. Igapäevaselt 10 minutit niimoodi lõõgastudes stabiliseerub vererõhk, vähenevad kroonilised valud, ärevus ning unetus.


Tooted müügil www.bioshop.ee

Vaata lisa ja kuula klõpsates lingile.
Seda artiklit ei ole veel kommenteeritud

Lisa kommentaar
   
Sinu nimi: *
Sinu e-mail:
   
Kommentaar: *
Kas soovid postitada?: * <- kirjuta siia selges eesti keeles jah