www.teraapia.com/?atopic=1&article=7675

Artiklid / Tervisetoojad   saada sõbrale     prindi   
Pilatese treening meistri Britt Kalbuse juhendamisel
21.05.2015

 

Britt Kalbus on pilatese treenerina töötanud alates 2003. aastast. 2008. aastal täitus tema suur unistus luua oma pilatese stuudio, millest sai 2011. aasta aprillis maailma hinnatuima pilatese-süsteemi True Pilates esindusstuudio Eestis.

True Pilates Estonia Britt Kalbuse stuudio kannab edasi algupärast ja puhast pilatese-traditsiooni – see tähendab, et harjutusi õpetatakse täpselt samal moel, nagu seda oleks teinud tehnika looja Joseph Pilates. Kasutame originaalvahendeid, mis on valmistatud Gratzi tehases käsitööna Joseph Pilatese poolt tehtud jooniste järgi.

TPE stuudio asutaja ja meister Britt Kalbus on treenerina oma valdkonnas tegutsenud alates 2003. aastast alates. Põhjaliku kahe aastase algkoolituse ning üle 10 aastase praktikaga Romana Pilatese V astme diplomi omandanud Britt ei ole jäänud loorberitele puhkama, vaid jätkab enesetäiendamist iga aastaste sama süsteemi jätkukoolitustega, mis on ainuke viis kuidas meistri kvalifikatsiooni säilitada ja tõsta.

Romana Kryzanowska (1923-2013) oli Joseph Pilatese ainuke õpilane, kellele mees andis õiguse koolitada järgmisi meistreid. Romana tööd jätkab tema tütar Sari Mejia Santos, kes juba lapsena veetis pikki päevi stuudios Joseph Pilatese kõrval. Tänasel päeval annab ta edasi samasugust suhtumist ja pühendumist tehnikasse nagu omal ajal härra Pilates. Enamik treenereid, kes läbivad oma väljaõppe Romana Pilatese süsteemi järgi peavad loomulikuks pühendumist sellel alal elu lõpuni. See on elustiil ja valik aidata inimesi ning lõputu enese arendamise ja täiendamise protsess.

Kontroloogia ehk pilatese tehnika looja Joseph Pilatese (1883-1967) nägemuse ja praktika kohaselt oli algselt tegemist meestele mõeldud treeninguga. Nooruses kehva tervisega kimpus olnud mees pühendas terve oma elu hea füüsilise vormi saladuste väljaselgitamisele ning enda märkimisväärsetest edusammudest ajendatuna töötas välja spetsiaalse harjutuste süsteemi ning nimetas selle kontroloogiaks. Esimese maailmasõja puhkedes võeti saksa päritolu Joseph kinni ja pisteti vangilaagrisse. Seal olles tutvustas ta kinnipeetutele oma harjutusi, tänu millele püsisid vangid hea tervise juures ning elasid üle ka 1918. aasta gripiepideemia. Peale sõda paluti teda oma teadmisi jagama ning treenima saksa sõjaväge, kuid olles kodumaas pettunud, otsustas ta hoopis üle ookeani rännata. Teel Ameerikasse kohtas Joseph oma tulevast abikaasat Clarat, kellega koos asutati stuudio True Pilates New York (TPNY). Tänapäeval on algupärase pilatese koolituse saanud meistrid ja stuudiod üle maailma.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Britt Kalbus: „Minu suurim soov on aidata inimest heale tervisele.“

 

Pariisi Pilatese Keskuses (Centre Pilates Paris) leidsin tee pilatese-tehnika juurde kui abivajaja, sest tantsimise käigus ülekoormatud ja valestikasutatud lihasgrupid ning liigesed vajasid taastamist. Abi saanuna süvenes minu usk ja tahe pühenduda pilatese tehnikale ning otsustasin seda teha algallikale kõige lähemal – Joseph H. Pilatese õpilase ja tema pärandi edasikandja Romana Kryzanowska stuudiotes. Minu pingutused ja õpihimu jäid silma ka „Romana's Pilates" treeneritele ning mind võeti vastu treenerite koolitusprogrammi. Praegusel hetkel olen ainuke True Pilates süsteemi meister Põhjamaades.

 

TULE PROOVI AUTENTSET PILATEST TPE STUUDIOS TUTVUMISTUNNINA. ROHKEM INFOT: WWW.TRUEPILATES.EE, INFO@TRUEPILATES.EE või 555 35 057. Aadress: Kreutzwaldi 24, Tallinn.

 

 

 

 

 

 

Pilatese põhimõtted

JÕUJAAM (KEHA ASETUS)

Kõhulihased, alaselg ja tuharad on teie kese. Selgroo ja jäsemete tunnetamine oma jõujaama kaudu õpetab teid teadlikult jälgima oma keha. Pilatese tehnikas kasutatakse keha jõukeset mitmesuguste harjutuste kontrollitud ja sujuvaks sooritamiseks.


KESKENDUMINE

Pilates nõuab vaimset keskendumist, mis tähendab, et teie mõte töötab kogu treeningu jooksul. Keskendumine on vajalik, et tagada liigutuste kvaliteet. Pilates ei ole ainult füüsiline treening, vaid keskendub nii mõistuse kui lihaskonna treenimisele, et aidata teil saavutada vaimne ja füüsiline tasakaal.


KONTROLL

Pilatest on kõige parem kirjeldada, kui kontrollitud painduvuse ja jõu kombinatsiooni. Kui keha ja vaim töötavad üheskoos, siis on liigutuste sooritamine kõige tõhusam. Kõik pilatese liigutused tulevad jõukeskusest ehk 'kontrolli keskmest'. Teadlik keha kontrollimine on esmatähtis, et vältida vigastusi.


TÄPSUS

Iga teie liigutus peab olema täpne, et tagada pilatese-treeningu sujuvus. Pilatese puhul on kvaliteet tähtsam kvantiteedist, mistõttu väiksem hulk täpseid liigutusi annab parima tulemuse.


HINGAMINE

Õige hingamine on tähtis pilatese-tehnika osa – see arendab vastupidavust ja tõstab energiat ning sunnib samal ajal lõõgastuma. Kuigi kõik pilatese-harjutused pole just hingamisharjutused, on treeningu ajal tähtis teadlikult hingata. Õige hingamine aitab sooritada mitmeid raskemaid harjutusi.


SUJUVUS

Pilates on täiuslik ja graatsiline koreograafia, mille iga harjutus läheb energiliselt üle järgmiseks. Sujuvad ja nobedad liigutused loovad ühtlase, voolava korduvuse, mida esitatakse kiirustamata. Oluline on, et te keskenduksite oma vaimus sellele, kuidas iga liigutus on seotud järgmisega
Seda artiklit ei ole veel kommenteeritud

Lisa kommentaar
   
Sinu nimi: *
Sinu e-mail:
   
Kommentaar: *
Kas soovid postitada?: * <- kirjuta siia selges eesti keeles jah