www.teraapia.com/?atopic=6&article=7644

Artiklid / Uudised   saada sõbrale     prindi   
Kirjastuse Pilgrim uudiskiri
27.09.2013

 

Hea raamatusõber!
 
Värvikirev sügis oma täies ilus on lõpuks käes. Kirjastuselt Pilgrim on sumesombuste sügisõhtute kosutuseks  ilmunud taas  huvitavaid ja inspireerivaid raamatuid.

UUED RAAMATUD


TÕENDID TAEVA OLEMASOLU KOHTA
Neurokirurgi tee hauatagusesse ellu
Eben Alexander, MD

Tõlkinud Pirjo Leek
224 lk
pehme köide

Nimekas neurokirurg dr Eben Alexander on ennast alati teadusemeheks pidanud. Tema vankumatu usk tõendipõhisesse meditsiini avas talle maailma parimate teadusasutuste uksed. Aga ühel päeval muutus kõik.
Ühel 2008. aasta hommikul langes ta haruldase bakteriaalse meningiidi tagajärjel koomasse. Uuringud viitasid laialdasele ajukahjustusele. Arvati, et ta ei tule sellest eluga välja. Aga just siis, kui tema pere valmistus juba kõige halvemaks, juhtus midagi imelist. Dr Alexanderi aju, mis oli täielikult rivist väljas, hakkas uuesti tööle. See kogemus muutis teda. Ta on nüüd täiesti kindel, et hinge haare on lõputu ja et elu läheb edasi ka pärast surma.
Selles hämmastavas raamatus jagab dr Alexander oma kogemusi kohe pärast ärkamist kirja pandud märkmete põhjal. Erinevalt paljude teiste inimeste surmalähedastest kogemustest suudab tema seletada, miks see ei ole võimalik, et tema aju kujutas reisi teispoolsusesse lihtsalt ette.

Tavahind: 15,50 €
Hind kirjastuse püsikliendile veebipoes: 14,50€

 


NARCISSUS JA ECHO -
müüt ja analüüs

Endel Talvik

104 lk
Pehme köide

Mis on nartsissism? On see normaalne isiksuseomadus või väärastus? Jõuallikas või hälve? Mil moel esineb nartsissism meie igapäevaelus ja igapäevastes tegemistes? ­Mis teeb mõnest nartsissisti ja kuidas väljendub nende inimeste nartsissism, kellel ei ole nartsissistlikku isiksushäiret? Kõigile neile küsimustele on maailmas otsitud vastust juba siis, kui sellist terminitki nagu „nartsissist” ei olnud. Küll aga oli ka siis juba probleeme nartsissismi ja nartsissistidega.

Ilmselt püüdsid ka vanad kreeklased „Narcissus ja Echo” müüdi kaudu nartsissismi nähtust seletada. Kuigi nad teadlikult ehk eelpooltoodud küsimusi endale ei sõnastanud, on müüdis ometi üllatavalt palju psühholoogilist tõde. Ilmselt teadsid kreeklased psühholoogiast palju rohkem, kui otse öelda oskasid. Proovin selles raamatus nende müüti vaadelda psühhoanalüütiliste vahenditega ja kutsun kõiki mütoloogia- ja psühholoogiahuvilisi kaasa mõtlema ja analüüsima.
Endel Talvik

Tavahind: 9,90 €
Hind kirjastuse püsikliendile veebipoes: 8,90 €

***

ILMUMAS!


TULEVIKUFÜÜSIKA
Kuidas teadus aastal 2100 kujundab inimsaatust ja meie igapäevast elu
Michio Kaku

Tõlkinud Arko Olesk
384 lk
kõva  köide

Kui suudate, kujutlege maailma aastal 2100 - tõenäoliselt juhime siis arvuteid tillukeste ajuandurite abil ja liigutame esemeid mõtte jõul, just nagu mustkunstnikud. Kõik ümbritsevad asjad sisaldavad tehisintellekti ning internetti ühendatud kontaktläätsed annavad juurdepääsu maailma infovaramule või võimaldavad silmapilgutuse abil esile manada mistahes pildi. Autod juhivad end GPSi abil ise ning kui on avastatud toatemperatuuril ülijuhid, siis lendavad need pingutuseta õhupadjal, liiguvad tugevatel magnetväljadel ja juhatavad sisse magnetismi ajastu...
„Tulevikufüüsikas“ annab Michio Kaku, kelle eelmine raamat „Võimatuse füüsika“ oli New York Timesi menuk, meile rabava, provotseeriva ja paljutõotava nägemuse praegusest sajandist, tuginedes intervjuudele rohkem kui kolmesaja tippteadlasega, kes oma laborites juba leiutavad tulevikku. Tulemus on usaldusväärne ja teaduslikult täpne kirjeldus meditsiini, arvutite, tehisintellekti, nanotehnoloogia, energiatootmise ja astronautika vallas toimuvatest pöördelistest arengutest.

***

UUDISTOODE!
Kirjastuse Pilgrim  MÄRKMIKESARI ning täienenud postkaardisari  tuntud loodusfotograafilt Remo Savisaarelt


Lähenevale talvele ning jõuludele mõeldes on kirjastus Pilgrim täiendanud oma postkaartide sarja nimeka loodusfotograafi Remo Savisaare lummavate loodusfotodega.  Tutvu uue valikuga kauplustes Muusa ja Rahva Raamat!


***

KIRJASTUSE PILGRIM SÜGISKAMPAANIA – SÜGISKORISTUS!

01. oktoobrist kuni 14. oktoobrini MUUSAS, RAHVA RAAMATUS JA APOLLOS!

KASUTAGE  HEAD VÕIMALUST  SAADA SAAGIKS PALJU HÄID RAAMATUID SUPERHINDADEGA!

***

Kirjastuse Pilgrim veebipood www.pilgrimbooks.ee  on avatud 7 päeva nädalas 24 tundi!
 

Värvilist sügist  soovides,

Ikka sinu kirjastus Pilgrim
www.pilgrimbooks.ee

Uudiskirja täismahus vaata siit:  Uudiskiri nr 7-2013
Seda artiklit ei ole veel kommenteeritud

Lisa kommentaar
   
Sinu nimi: *
Sinu e-mail:
   
Kommentaar: *
Kas soovid postitada?: * <- kirjuta siia selges eesti keeles jah