www.teraapia.com/?atopic=6&article=7658

Artiklid / Uudised   saada sõbrale     prindi   
Üksinduse ahelas
17.02.2014

 

Iga inimene unistab armastusest ning see on tõeline õnn, kui meie elus on armastatud inimene. Tänases artiklis ma tutvustan kahte põhjust, mis võivad olla takistuseks armastatud inimese leidmisel.

Esimene põhjus. Liialdatud nõuded.

„Annika suhtus alati endasse väga nõudlikult ja arvas, et ka teised inimesed peavad olema sellised nagu tema. Seda õpetas talle tema ema –elupõline kooli direktor, kes kasvatas oma tütre üksi üles. Neiu arvas, et see omadus on tema peamine vääritus. Aga millegipärast just see omadus segas Annikat suhete loomisel. Igas väljavalitus nägi Annika palju puudusi ning ka teise poole esindjad peale lähemat tutvumist neiuga soovisid jääda tüdrukuga pigem sõpradeks.

Kuid Annika polnud pelgalt meestepoolse sõprusega nõus ning ta lõpetas siis igasuguse suhtlemise leides end taas üksinda. Aeg möödus, sõbrannad olid juba ammu abielus ning mõnedel olid  juba lapsed. Annika lõpetas ka nendega suhtlemise, sest ta nägi et sõbrannade huvid ei haaku enam tema eluga.

Kui Annika sai 35-aastaseks, selgus et ta on jäänud täiesti üksi – sõbrannasid ja armastatud meest polnud ning emagi oli manalateedele läinud.

Me ei ole ideaalsed. Meie maailmas pole olemas inimesi ilma negatiivsete omadusteta, seepärast iga ideaali otsimine on määratud lõppema kaotusega.

Püüdes reaalset meest panna oma ideaalsesse ettekujutusse mehest, mis on meie peas, oleme mistahes hetkel murdepunktis, kus tõdeme, et see väljavalituks osutunud mees siiski ei sobi meile, sest ta ei vasta nendele ideaalidele, mis on meie kujutlustes.

Reeglid, piirangud, soov teist inimest muuta sulgevad meie tunded, mille tulemusena me kaotame võimaluse tunda ära hingesugulast, teha valikuid oma südamega ja leida võimalusi õnneks. Armastuses on tunded ning reeglid ja nõudmised võivad lihtsalt tapvad ka kõige sügavamad tunded.

Mida teha kui avastad, et  nõudlikkus on Sinu peamine omadus?

Proovi luua endas sellele vastandit – otsi endas vastuvõtjat ning otsi kallimas positiivseid omadusi ja pööra tähelepanu just sellele ning täpselt samamoodi  käitu ka endaga.

Teine põhjus. Enesekindluse puudumine. Soov peita end maski taha.

„Sale meeleheitlikult flirtis. Püüdes peita suurt hirmu, hoidis ta kõigest jõust lõbusa ja muretu neiu maski, kes peab meeldima meestele. Sellist kujutlust nägi ta armastusfilmide. Analoogselt püüdis Sale jätta ka oma uuele töökaaslasele Raulile kustumatut muljet.

Raul aga ei märganud teda  isegi siis, kui Sale möödudes riivas teda ja naeratas oma kõige võluvamat naeratust. Raul reageering oli vaid pahaselt nägu krimpsutada.

Me tahame  niiväga kohtuda inimesega kes mõistaks meid poolelt sõnalt, kellega oleks hea igal pool. Me otsime hinge, kes oleks  meile lähedane nii kurbuses, kui rõõmus ja õnnes.

Aga vahest me ei märka, et hakkame kandma võõrast maski ja püüame olla keegi teine.

Miks me niimoodi käitume?

Sest me kardame, et meie valitu ei hakka meid armastama sellisna nagu me päriselt oleme. Me ei ole kindlad selles, et  me ise, meie olemus pakub mehele huvi ja suudame võita ta tähelepanu. Me kardame tunduda igavatena ning hakkame näitama meile mitteomast huvitavust – uurime tema lemmik jalgpallurite reitingut ja  arutame aktiivselt poliitikateemade üle, samal eirates oma sügavat huvi ja armastust teatri ja tantsude vastu...

Huvitav, miks me siis küll hiljem imestame, kui leiame enda kõrval täiesti võõra inimese, kellel on imelikud soovid ja arvamused...

Teeselda saab kaks-kolm korda, aga kanda maski terve elu, seda ei ole suutnud keegi.

Mida teha kui märkasid, et sinus endaski on samu tendentse, et olla pidevalt mingis rollis, mitte sina ise?

Retsept on üks – sõltumatult teistest ole selline nagu oled ja kuula oma südame häält. Kuid palun ära liialda. Sest hoolida endast ja oma huvidest, ei tähenda veel seda, et tuleb täielikult ignoreerida oma partneri soove.

Kui soovid rohkem teada põhjustest, mis võivad takistada armastuse leidmist, siis oled oodatud veebiseminarile „Kuidas leida armastust?“ 26. Veebruaril algusega kell 20.00.

Osaleja Tatjana leiab, et „Seminar on suurepärane kingitus ja õpetus sellest, kuidas olla särav ja kinkida mehele energiat, mis annab talle võimaluse uuteks saavutusteks“.

Seminaril tutvustatakse põhjusi, mis võivad takistada armastuse leidmist ning tehakse esimesed sammud armastuse suunas! Oled oodatud!

Kristina Pirgop

E-kursus „Õnn olla Naine!“
Kuukiri „Õnneliku Naise saladused“
Seda artiklit ei ole veel kommenteeritud

Lisa kommentaar
   
Sinu nimi: *
Sinu e-mail:
   
Kommentaar: *
Kas soovid postitada?: * <- kirjuta siia selges eesti keeles jah