www.teraapia.com/?topic=91

Terapeudid  saada sõbrale     prindi   
Silva meetod

Silva meetod on vaimse treeningu meetod, mis õpetab pöörama tähelepanu oma mõtetele, keskenduma elu positiivsetele aspektidele, parandama oma intuitsiooni ning seega saavutama enesega rahulolu.
Silva meetod võiks saada iga inimese igapäevaelu loomulikuks osaks, sama loomulikuks kui hingamine, kõndimine ja söömine.

Silva meetod, mis on nime saanud selle looja, teksaslase, José Silva (1914- 1999) järgi, on mahukas harjutuste süsteem, mille aluseks on teadlik aju elektriliste võngete muutmine – alfa-sageduse saavutamine.
Teaduslike uurimuste põhjal on teada, et aju alfa-tasand seondub sisemiste aktiivsete meeletasanditega: meelerahuga, puhkuse ja lõdvestumisega, aga samuti inspiratsiooni ja loovusega.  
Silva meetodi abil õpitakse harjutuste abil teadvustatult toimima aju alfa-tasandil. Sel tasandil viibimine parandab keskendumis- ja omandamisvõimet ning mälu, aitab hoida immuunsussüsteemi tugevana, vähendab stressi ja väsimust ning parandab märkimisväärselt erinevates eluvaldkondades tegutsemise taset.
Silva meetodis kasutatavate harjutuste abil võib igaüks meist parandada oma tervist, arendada end vaimselt, tasakaalustada oma tundeelu ja eelkõige parandada igati elukeskkonda sellel väikesel alal meie planeedist, kus me ise asume.